AKUPUNKTURA

Akupunktura Weterynaryjna

Moc uzdrawiających igieł Słowo “akupunktura” pochodzi od łacińskiego acus – igła i pungere – nakłucie, bowiem metoda ta polega na wkłuwaniu specjalnych igieł w tzw. punkty akupunkturowe, które cechuje szczególna budowa anatomiczna i niższy opór elektryczny w porównaniu do otaczającej skóry. Punkty akupunkturowe leżą na liniach, zwanych meridianami. Akupunkturę z powodzeniem można stosować u zwierząt. Czworonożni pacjenci na ogół bardzo dobrze znoszą zabiegi. Do wykonywania nakłuć nie jest potrzebne żadne znieczulenie. U szczególnie wrażliwych pacjentów można zastosować laseropunkturę. Na jednym spotkaniu wkłuwa się przeważnie nie więcej niż 10-15 igieł.

Zwykle, szczególnie w przypadku dolegliwości bólowych, stosuje się serię 10 zabiegów co tydzień, choć jest to sprawa indywidualna – w pewnych sytuacjach wystarczyć może mniejsza ilość zabiegów lub/i należy zachować krótsze odstępy między nimi. Akupunktura jest zabiegiem, w którym następuje przerwanie ciągłości skóry, trudno więc powiedzieć, że jest ona całkowicie bezbolesna. Ponieważ jednak igły akupunkturowe są bardzo cienkie i mają zupełnie inną budowę niż igły iniekcyjne, to dominującym odczuciem jest tu nie wrażenie powstałe w wyniku ukłucia, lecz uczucie rozpierania związane ze stymulacją punktu przez igłę. Jest to wrażenie nieporównywalne z tym powstałym w czasie wkłucia igły do zastrzyku.

Akupunktura ma działanie regulacyjne i przeciwbólowe, leczenie za jej pomocą można zatem podjąć w przypadku odwracalnych zaburzeń funkcji w organizmie. Należą do nich m.in.:

– funkcjonalne zaburzenia w obrębie mięśniowego aparatu ruchu, np. ostry ból urazowy, bóle i zaburzenia funkcjonalne w obrębie kręgosłupa, kończyny piersiowej i miednicznej,

– niektóre zaburzenia funkcji narządów wewnętrznych, choroby skóry, ogólna stymulacja układu immunologicznego, rehabilitacja pooperacyjna.

Akupunktura jest dobrą uzupełniającą, wolną od działań ubocznych metodą leczniczą.

Zwierzętom będącym często już w podeszłym wieku i cierpiącym np. na przewlekłe zwyrodnienie stawów medycyna klasyczna nie może zaoferować wiele więcej niż przyjmowanie leków sterydowych lub niesterydowych przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Jak wiadomo jednak taka długodystansowa terapia nie jest obojętna dla organizmu. Wtedy można zwierzęciu pomóc stosując akupunkturę, dzięki której udaje się zmniejszyć ilość leków przeciwbólowych lub, w większości wypadków, całkowicie się z nich wycofać.

Zabiegi akupunktury uzupełniam również moksoterapią.

Akupunktura weterynaryjna

50zł/zabieg
ZAPISZ SIĘ

Zacznij budować relację ze swoim psem już dziś!


ZAPISZ SIĘ NA KURS